.

.

6 Temmuz 2014 Pazar

Hızma Nasıl Takılır? Hızma Kullanımı

    


Son dönemin moda aksesuarlarından hızma, görselliği ile çok beğenilse de; hızma takmak vehızma kullanımı, bilmeyenler ya da kullanmaya başlamak isteyenler için merak konusudur. Hızmanedir, nasıl takılır, nereye takılır, ne tarafa takılır, neden takılır, çeşitleri ve modelleri nelerdir derseniz, hızma takan birinin tecrübeleri ve tavsiyeleri sizin için faydalı olabilir…


Başlangıç olarak şu söylenebilir: Hızma takınca çok acımıyor aynen kulak delinir gibi… Taktıktan sonra 10 dakika garip bir şey hissediyorsunuz, bir fazlalık var burnunuzda o kadar.Hızmayı takıldıktan sonra, bir hafta boyunca krem sürmek gerekir. Günde 2 defa dışardan sürdüğünüzde onu temiz tutmuş ve olası bakterilere karşı korumuş oluyorsunuz. Delerken kullandıkları ya da ilk taktığınız hızma şekli ve çeşidi ne olursa olsun altınplatin ya datitanyum olsun. Gümüş ya da diğer metaller komplikasyonlara yol açabilir. Küçük bir aksesuar olduğu için hızma fiyatlarıaltın ve hatta pırlanta taşlı olsa bile çok pahalı değildir.
Takıldığı ilk bir hafta boyunca hızma ile fazla oynamamak ya da döndürmemek gerekir. Yüzünüzü kurularken ve üstünüzü değiştirirken dikkat edin, yerinden çıkıp düşmesi muhtemeldir. Hızma taktığınızda hemen algıda seçicilik yaşamaya başlıyorsunuz ve etrafta ne kadar çok hızma takan kişi olduğuna şahit oluyorsunuz.
Bir haftadan sonra hızmanızı tamamen hissetmemeye başlıyorsunuz yani unutuyorsunuz. O zaman havlunuza takılabiliyor, ikinci haftaya erişene kadar çekiştirip oynadıkça acı verebiliyor.
2 haftadan sonra, artık boş zamanlarınızda elinizi kulağınıza götürüp küpe ile oynadığınız gibi hızma ile oynamaya başlıyorsunuz. İlk bir ayla birlikte eskisini çıkarıp, beğendiğiniz daha rahat bir hızma takabilirsiniz. İlk takılan hızma genellikle büyükçe oluyor. İlk değiştirmede, hızmayı taktırdığınız yere gitmeniz önerilir, nasıl takıp çıkarmanız gerektiğini sorun ve öğrenin.
Hızma çeşitleri arasında en kullanışlı olanı “L” şeklinde yani ucu kıvrık olan hızmamodelidir. Arkasında vida bulunan hızmalar size rahatsızlık verebilir. Bir diğer hızma çeşidi, düz ve arkasında noktacık bulunanların ise düşme riski yüksektir. Bu arada bir süre hızmatakmayı bırakırsanız burnunuzdaki delik kısa sürede kapanabilir, haberiniz olsun…


2 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Google+ Followers