.

.

24 Ekim 2014 Cuma

SEYREK KAŞLAR NASIL UZAR?Seyrek Kaşları Sıkılaştırmak ve uzatmak için: 
1-Seyrek kaşların sıklaşması ve uzaması için pek çok yöntem vardır, ancak bu yöntemler arasında en etkili olanı ise sarımsak uygulamasıdır. Fakat bu yöntemin kötü kokuya sebep olması nedeniyle pek çok kişi tarafından kullanılmışlığı yoktur. Eğer kokuyu dert etmeyecekseniz sarımsağı ikiye bölerek iç kısmını kaşlarınıza sürün.

 2-Sarımsak tedavisini reddedenler seyrek kaşları sıklaştırmak için besleyici özelliği bulunan tatlı badem yağı, saf zeytiyağı ve hint yağı karışımını pamuk yardımıyla kaşlarına sürebilirler. Bir saat sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. 

3-Parmağınızla veya bir pamuğa biraz vazelin sürerek kaşlarınızın uzamasını istediğiniz bölgeye yavaşça sürün. Ardından ılık suyla durulayın. (Eğer yukardaki öneriyi uyguladıysanız gerek yoktur.) 

4-Kullanmadığınız temiz yumuşak bir diş fırçasını alın, kaşlarınızın uzamasını istediğiniz yerleri yavaşça (tahriş etmeden) 1 hafta boyunca 1-2 dakika fırçalayın.

 5-Haftada 4 gün düzenli olarak uygulamaya özen gösterin ve mutlaka tatlı badem yağı kullanın. Çünkü acı badem yağı kullandığınız zaman karışım gözünüze kaçarsa gözünüzü yakabilir. Ayrıca seyrek kaşlara fındık yağı sürmek de yararlıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Google+ Followers