.

.

14 Haziran 2015 Pazar

"Neden Möller's ?"

Merhabalar; 
         Sevgili anne adayları ve anneler için, çocuklarımızın gelişimi hakkında bilgi vermek istedim. Bir çocuk gelişimci ve anasınıfı öğretmeni olarak bilgilerin paylaşılınca doğru sonuçlar verdiğini ve çocuklar kadar ailelerin de mutlaka bilgilendirilmesi ve eğitim almaları gerektiğini düşünen bir öğretmenim.... 

       Şimdiye kadar öğrencilerimi eğitirken, ailelerini de kısa aralıklarla çocukların beslenmeleri ve sağlıkları üzerine kısa bilgilerle eğitimler verdim .Bunların olumlu olarak geri dönüşümlerini, bizzat kendim yaşadım .Tecrübelerimden sizlere de paylaşarak, yardımcı olmak amacıyla, bu yazıyı yazma ihtiyacı duydum. Möller ismini ben ilk köy okulunda çalışırken duymuştum. (mollers.com.tr )Öğrencimin bir tanesinde algıda zorluk yaşadığında, velimin çocuğunu doktora götürmesi ve doktorun onu bu konuda yönlendirmesi ile öğrendim. Öğrencim okulda sabahçı olduğu için yemekten önce bir yemek kaşığı içiyordu. Öğrenmede zorluk çeken bu öğrencimin, bir ay sonra algısında ve hareketlerindeki farklılığı çok bariz görmüştük. Sınıfta hareket bile edecek gücü kalmayan bu çocuğumun, bahçeye çıkarak top oynadığını görmek şaşırtmıştı beni ...Bunun üzerine bu ilacın içeriğini ve özelliklerini merak ettim. İnternetten araştırdım. Veli toplantısı yaptığımda bu yaşadıklarımızdan bahsedince, çoğu annenin bunu kullandığını öğrenmiştim. Ve çocuklarındaki olumlu değişimlerden bahsediyorlardı. Ayrıca normal balıkyağını hap şeklinde olduğu için yutmakta zorluk çektiklerini ama möllerde şurup olarak rahat kullanıldığını ,çocuklarında tadını çok beğendiklerini söylediler.  

       Balık yağı çocukların zihinsel gelişimlerini olumlu etkiliyordu bunu biliyordum. Kansız olan çocukların algılamada zorlandıklarını biliyordum. Yetersiz beslenme ve beslenme bozukluklarının da çocuklarda ki gelişim geriliklerine sebep olduğunu bildiğim için, velilerime hep beslenmenin önemi hakkında bilgi veriyordum. Et alamayan velilerimin yumurta yedirmeleri gerektiğinden, meyve ve sebzeleri yedirmeleri gerektiğinden her zaman bahsediyordum. İştahı olmayan çocukların balık yağı ile iştahlarının da açıldığını biliyor ve bu konuda da bilgiler veriyordum. Yeğenlerim olduklarında onların beslenmelerinde de balık yağı verilmiş ve faydalarını görmüştük. Bu yüzden möller markası bizim hayatımızda oldukça önemli bir yer tutmuş ve çocuklarımızın gelişimlerine destek veren bir sağlık yardımcısı olmuştur. Bu konu ile ilgili sorularınızı cevaplandırmak ve paylaşımlarınız var ise bu yazının altında yorumlarda görmek isterim. Çocuklarımızın sağlıklı bireyler olarak yaşamaları dileğiyle...

                                                                                               


Bu yazımızı da okuyabilirsiniz. 

6 yorum:

 1. Bende oğluma küçükken takviye olarak balık yağı kullanmıştım.Faydasını biliyorum gelişim çağındaki tüm çocuklar içinde tavsiye ediyorum.

  YanıtlaSil
 2. Ne güzel paylaştığınız için teşekkür ederiz

  YanıtlaSil
 3. balık yağı alacaktim. Tam zamaninda bir yazi olmus. Tercihim belli oldu.harika bir paylaşım olmuş.

  YanıtlaSil
 4. Kesinlikle bu konuda doğru seçim.psylaşımınız için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 5. Benim kızımda da bazı zamanlarda yeme problemi oluyor. Takviye olarak birşeyler düşünüyordum bende. Bu faydalı yayın için çok teşekkürler en kısa zamanda deneyeceğim.

  YanıtlaSil
 6. Bir hekim olarak denemekte fayda olacağını düşündüğüm cok hastam var.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Google+ Followers