.

.

23 Ekim 2015 Cuma

Kumkurdu tek kelimeyle büyüleyici bir seri.

                                                          
       Kumkurdu,toplam üç kitaplık bir seri ; KumkurduDaha Fazla KumkurduDaha da Fazla Kumkurdu.
Ailesiyle deniz kıyısında bir evde yaşayan Zackarina adlı bir çocuğun, hayali arkadaşı Kumkurdu’yla olan konuşmalarından oluşuyor kitaplar.Küçük büyük okuyan herkesi büyüleyen bilge Kumkurdu’nun meraklı Zackarina’yla maceraları. Uzay, evren, ölüm, aşk, sabır, yalan, dostluk ve bunlardan çok daha fazlası yer alıyor kitaplarda. Hem 7-8 yaş (ve sonrası) düzeyindeki çocuklar, hem de yetişkinler için tek kelimeyle büyüleyici bir seri.
 • – Evren her şeydir, dedi Kumkurdu. Var olan her şey! Burada ve şimdi, o zaman ve orada. Aydınlık ve karanlık, galaksiler ve yıldızlar, gezegenler, kuyrukluyıldızlar, trampetler ve kartallar ve ayılar ve bazen, bir pantolonun cebinde duran tozlu, kırmızı şekerlemeler.
 • – Benim biraz önce yuttuğumdan mı? dedi Zackarina. O da mı evrenin bir parçasıydı?
 • – Elbette! dedi Kumkurdu. O da evrenin bir parçasıydı. Sen de Zackarina, sen de evrenin bir parçasısın.
 • – Ben mi? Gerçekten mi? dedi Zackarina. Kumkurdu yalnızca gülümseyip başını salladı. Ve kısacık bir an, bütün evren onun altın sarısı gözlerinde parladı. Zackarina kendini hafiflemiş hissetti. O kadar mutlu olmuştu ki, eve neredeyse uçarak gitti.

3 yorum:

 1. http://beyazbegonvil.blogspot.com.tr/2015/10/bloglar-aras-paylasm-etkinligi.html
  Canım böyle bir etkinlik başlattım :) Yazını G+da paylaştım :) Ne kadar paylaşırsak o kadar büyürüz :) Sende arkadaşlarının yazılarını paylaşarak blogger dostlarına destek ol ! :)

  YanıtlaSil
 2. Kitaplar çocuklar için çok önemli ama iyi kitapları okumaya çalışıyorum, tavsiye için teşekkürler...

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Google+ Followers